Základní údaje o produktu:

  • Klasifikace: 100% čistý přírodní BIO certifikovaný esenciální olej, jednodruhový, vyrobený a značený jako doplněk stravy dle EU norem pro potravinářské výrobky
  • Druh rostliny: Pelargonium graveolens
  • Způsob získání: parní destilací nadzemní části rostliny
  • Chemotyp: citronellol, geraniol
  • Místo původu: Egypt
  • Objem balení: 10 ml, baleno v tmavé skleněné lahvičce s kapací vložkou přímo z výroby
  • Výrobce: Terpenic Labs, Španělsko

Esenciální olej z geránia, jinak také muškát nebo pelargonie vonná, patří mezi nejoblíbenější éterické oleje vůbec. Má krásnou květinou vůni připomínající růže. Nejen proto je ale skvělou volbou pro ženy.

Vnější užití

V kosmetice je vhodný pro všechny typy pleti, včetně pleti aknózní i zralé. Pomáhá vypínat pleť. Je protizánětlivý, antiseptický. Užije se k ošetření ranek a pomáhá při krvácení z nosu.

Kromě toho uklidňuje, zlepšuje náladu.

Esence geránia je velmi vhodné jako ekonomičtější alternativa k růži, je jí podobné nejen vůní, ale i účinky, zejména pokud mluvíme o kosmetice.

Vnitřní terapeutické užití

Esenciální olej je tvořen těkavými molekulami nacházejícími se v rostlině. Nese její aroma a chuť a také řadu terapeuticky zajímavých látek.

Na těchto stránkách nepojednáváme však o tomto esenciálním oleji ve smyslu doplňku stravy a jeho používání k terapeutickým účelům. Neuvádíme zde zdravotní a výživová tvrzení. Účinky, pro které se esenciální olej používá kosmeticky nebo k inhalaci, nelze považovat za účinky platné i při vnitřním užití. Užívání esenciálního oleje terapeuticky vnitřní cestou doporučujeme zásadně konzultovat s odborníkem.

Užití esenciálního oleje ve smyslu potravinářského aroma není terapeutickým využitím. U některých esenciálních olejů (respektive látek v nich obsažených) je pro konzumaci stanoveno maximální bezpečné množství. Esenciální olej je pro dané užití bezpečný za předpokladu, že je použit v množství bezpečném pro konkrétní esenciální olej.

 

 
 
 
 
 
 
 
Přečetl(a) jsem si a beru na vědomí zpracování osobních údajů.