Základní údaje o produktu:

  • Klasifikace: 100% čistý přírodní esenciální olej, jednodruhový, vyrobený a značený jako potravinářské aroma dle EU norem pro potravinářské výrobky
  • Druh rostliny: Salvia sclarea
  • Chemotyp: linalyl acetát, linalool
  • Způsob získání: parní destilací nadzemní části rostliny
  • Místo původu: Rusko
  • Objem balení: 10 ml, baleno v tmavé skleněné lahvičce s kapací vložkou přímo z výroby
  • Výrobce: Terpenic Labs, Španělsko

Vnější užití

Pokud někde natrefíte na zmínku o šalvějové esenci, nejspíš bude řeč o šalvěji muškátové. Pro ženy přináší řadu benefitů – pomáhá regulovat menstruační cyklus, ulevovat od bolestí, používá se při menopauze.

U pokožky a vlasů omezuje pocení, pomáhá regulovat tvorbu mazu u pokožky i vlasů. Používá se při padání vlasů i lupech. A celkově působí protizánětlivě.

Zrovna tak pomáhá při bolestech i střevních křečích. Ulevuje při kašli, astmatu. Oceníme ji i v obdobích zvýšeného stresu, vyčerpání.

Vzhledem k vlivu muškátové šalvěje na hormonální procesy v těle, nedoporučuje se ji používat v období těhotenství a kojení. Může napomoci vyvolat porod. Nedoporučeno pro děti do 7 let.

Vnitřní terapeutické užití

Esenciální olej je tvořen těkavými molekulami nacházejícími se v rostlině. Nese její aroma a chuť a také řadu terapeuticky zajímavých látek.

Na těchto stránkách nepojednáváme však o tomto esenciálním oleji ve smyslu doplňku stravy a jeho používání k terapeutickým účelům. Neuvádíme zde zdravotní a výživová tvrzení. Účinky, pro které se esenciální olej používá kosmeticky nebo k inhalaci, nelze považovat za účinky platné i při vnitřním užití. Užívání esenciálního oleje terapeuticky vnitřní cestou doporučujeme zásadně konzultovat s odborníkem.

Užití esenciálního oleje ve smyslu potravinářského aroma není terapeutickým využitím. U některých esenciálních olejů (respektive látek v nich obsažených) je pro konzumaci stanoveno maximální bezpečné množství. Esenciální olej je pro dané užití bezpečný za předpokladu, že je použit v množství bezpečném pro konkrétní esenciální olej.

Přečetl(a) jsem si a beru na vědomí zpracování osobních údajů.