Základní údaje o produktu:

  • Klasifikace: 100% čistý přírodní esenciální olej, jednodruhový, vyrobený a značený jako potravinářské aroma dle EU norem pro potravinářské výrobky
  • Druh rostliny: Canarium luzonicum
  • Chemotyp: limonen
  • Způsob získání: parní destilací pryskyřice (oleoreziny)
  • Místo původu: Filipíny
  • Objem balení: 10 ml, baleno v tmavé skleněné lahvičce s kapací vložkou přímo z výroby
  • Výrobce: Terpenic Labs, Španělsko

Další z oleorezin, které tak milujeme v kosmetice i parfémech. V mnoha ohledech se její účinky kryjí s účinky dražšího kadidla.

Vnější užití

Oceníme ji v péči o pleť – speciálně o pleť zralou, pomůže bojovat s vráskami a projevy stárnutí, podporuje hojení, hodí se k ošetření ranek, vřídků i kůže trpící infekcemi. Je podporou taky při vyčerpání a stresu. Působí blahodárně na zdraví dýchacích cest, pomáhá při akutních i chronických obtížích.

Vnitřní terapeutické užití

Esenciální olej je tvořen těkavými molekulami nacházejícími se v rostlině. Nese její aroma a chuť a také řadu terapeuticky zajímavých látek.

Na těchto stránkách nepojednáváme však o tomto esenciálním oleji ve smyslu doplňku stravy a jeho používání k terapeutickým účelům. Neuvádíme zde zdravotní a výživová tvrzení. Účinky, pro které se esenciální olej používá kosmeticky nebo k inhalaci, nelze považovat za účinky platné i při vnitřním užití. Užívání esenciálního oleje terapeuticky vnitřní cestou doporučujeme zásadně konzultovat s odborníkem.

Užití esenciálního oleje ve smyslu potravinářského aroma není terapeutickým využitím. U některých esenciálních olejů (respektive látek v nich obsažených) je pro konzumaci stanoveno maximální bezpečné množství. Esenciální olej je pro dané užití bezpečný za předpokladu, že je použit v množství bezpečném pro konkrétní esenciální olej.

Přečetl(a) jsem si a beru na vědomí zpracování osobních údajů.